Podmol je po roce zase vítěz, Pilát skončil třetí. Češi ovládli závod MS

Čechům se v závodu mistrovství světa ve freestyle motokrosu v Německu dařilo. Oba naši závodníci se pódiově umístili. Libor Podmol se stal v Kolíně nad Rýnem vítězem. Na triumf v závodu MS tak dosáhl opět po roce. Petr Pilát skončil třetí, druhý byl Rakušan Rob Adelberg

Libor Podmol neskrýval svou radost. Od jeho posledního triumfu v Šen-čenu uplynul už rok. „Jsem neskutečně rád, že jsem mohl v německé hale slyšet českou hymnu. Byl to závod plný chyb a překvapení,“ řekl Podmol, mistr světa z roku 2010 a letošní vítěz z amerických X-Games.

Za to druhý český jezdec se na bedně objevil po delší době. „Mám z toho velkou radost. Vždycky jdu do závodu s tím, že chci předvést to nejlepší. O víkendu jsem měl z finálové jízdy skvělý pocit. Program je však nabitý, už se připravuji na další akci,“ prohlásil Pilát.

V tréninku si přivodil lehčí zranění po drsném pádu úřadující šampion Maikel Melero. Španělský jezdec, který doposud opanoval všechny závody MS, nemohl v Kolíně nad Rýnem dále pokračovat.

MS ve freestyle motokrosu, Kolín nad Rýnem (Německo): 1. Libor Podmol (ČESKO), 2. Rob Adelberg (Rakousko), 3. Petr Pilát (ČESKO), 4. Leonardo Fini (Itálie), 5. Brice Izzo (Francie), 6. David Rinaldo (Francie), 7. Hannes Ackermann (Německo), 8. Marc Pinyol (Španělsko).

Celkové pořadí MS: 1. Maikel Melero (Španělsko) 120 bodů, 2. Remi Bizouard (Francie) 100, 3. Rob Adelberg (Rakousko) 92, 4. David Rinaldo (Francie) 86, 5. Petr Pilát 74, 6. Libor Podmol 56.